Bögrék kutyás fényképpel Egyedi kutyakendő fényképpel, vagy felirattal Kutya biléta egyedi képpel, vagy információval Kutyafribzi egyedi fényképpel, vagy felirattal Fényképes, feliratos póló, egyedi pólók Poháralátét képpel, logóval, egyedi felirattal Kutya nyakörv egyedi felirattal Hűtőmágnes egyedi képpel, grafikával

Fényképes, egyedi nyaklánc

Fényképes, vagy feliratos bögre kedvenced képével

Kutyás bögre

Egyedi kutyakendő

Kutya biléta

Kutya frizbi

Fényképes póló

Képes poháralátét

Kutya nyakörv

Feliratos hűtmágnes

Fényképes nyaklánc

Fényképes bögre

 

Nyaralás kutyával - vagy nélküle ?

nyaralás kutyával?

Végre beköszöntött az igazi nyár, ezerrel tombol a vakáció és a nyaralási időszak, de a házi kedvenceinkről való gondoskodás alól nincs szabadság! A pihenés időszaka alatt is biztosítanunk kell számukra a táplálékot, a gondoskodást és a megfelelő körülményeket.

 

- Ha olyan helyre utazunk, ahová kutyánkat nem tudjuk magunkkal vinni, és családtagjainkra, ismerőseinkre sem támaszkodhatunk, a legjobb választás, ha szakembereket bízunk meg a felügyeletükkel. Gárdos Pétert, a Dogmopolite ügyvezetőjét kérdeztük két népszerű szolgáltatásukról: a kutyapanzióról és a csőszködésről. Melyiket milyen utazás esetén javasolják?
 

Az alapvető különbségről
Mindkettő típusú felügyelet teljes mértékben alkalmas a kutya hosszú távú, magas színvonalú ellátására. A két legfontosabb különbség azonban, amit itt ki szeretnék emelni: a kutyapanziós szolgáltatás, nevéből adódóan a kutya számára egy nem megszokott helyen, hanem korszerű központunkban a X. kerületben történik. A kutyacsőszködés az esetek legnagyobb részében a gazdi lakhelyén, a kutya megszokott környezetében zajlik.

Az utazás időhosszától függően
Nagy általánosságban elmondhatjuk – és ezt eddigi tapasztalataink is megerősítik –, hogy kutyacsőszködést leginkább rövid, egynapos, vagy egy hétvégére szóló, esetleg 3-4 napos kirándulás esetén veszik igénybe. Ezekben az esetekben a felügyelő kolléga odaköltözik a megrendelőhöz, és a kutya felügyelete, sétáltatása és természetesen etetése mellett a házban egyéb előforduló teendőket is ellát.
Ha hosszabb utazásról beszélünk, akkor mindenképpen ajánlott a kutyapanzió. Itt a kutya hosszú távon sem unatkozik, hiszen rengeteg kutyatársra és -barátra tesz szert legalább 3-4 fős, 24 órás, professzionális kiképző kollégagárda egyidejű odafigyelése, tapasztalata, sok mozgás és rengeteg játék mellett, természetesen prémium vagy szuper prémium tápos ellátással. Emellett megjegyezendő, hogy a legtöbb esetben valamennyi kutyavendég az 1-2 vagy több hét, esetleg hónap elteltével sokkal szociálisabb lesz a többi kutyával, ami után az együttélés, sétáltatás is általában könnyebb a legtöbb gazdi számára, akik korábban ilyen problémákkal küzdöttek.
 

A kutya csőszköést is szakemberek végzik

Az ár
Nem elhanyagolható különbség az ár: míg panziónkban 3000-3500 Ft-os napidíj mellett, teljes ellátással és az említett számú kollégával, amerikai színvonalú felszereléssel és berendezésekkel várjuk a kedves kutyákat, addig a 24 órás felügyelet az ügyfél otthonában ennek többszöröse, nevezetesen 9900 Ft, hiszen ezen idő alatt a kolléga más kutyával nem tud foglalkozni.

- Az emberek többségét érdekli, hogy az ismert emberek hogyan bánnak a kedvenceikkel. Az egyik magyar celeb, Kustánczi Lia nemrég nyilatkozott három csivavájáról és nyaralási szokásairól, azt hangoztatva, hogy semmiképpen nem hagyná itthon kedvenceit, minden utazásra magával viszi őket. Mint a témában járatos szakember, mit gondol, milyen nehézségei, esetleg veszélyei lehetnek ennek?
 

Éghajlatváltozás
Ne feledkezzünk meg arról, hogy a kutya is alkalmazkodó élőlény, és mint ilyen, akklimatizációra van szüksége. A nagy hőmérsékletkülönbségek nemcsak az emberek számára, de a kutyáknak is megerőltetést jelentenek – lényegesen melegebb időjárásban például lassul a reakció és a mozgás, kisebb az étvágy, esetleg bágyadtabb a kutya hangulata. Ha hidegebb helyre megyünk (ilyen is előfordulhat nyáron, pl. a gleccserekben), akkor pedig arra kell ügyelnünk, hogy a kutya megfelelő mennyiségű és minőségű tápot kapjon, és korának, fajtájának, termetének megfelelő időt legyen csak a szabadban – bár meg kell hagynunk, hogy nyáron az északi félteken ez az esetek kisebb hányadánál jelent problémát.

A kutyapanzióban szocializálódhatnak is az ebek

 
Útlevél
A törvényeknek megfelelően mára már minden kutyatulajdonos gondoskodott kedvence chippezéséről és általában nemzetközi útlevelének kiállításáról – ez elengedhetetlen kelléke, hogy bizonyos országokba utazzunk, és mindig az adott célország rendelkezéseinek megfelelően kell ez ügyben eljárni. Általában tehát: hatósági állatorvosi bizonyítvány, nemzetközi oltási könyv, valamint állatútlevél.
 
Oltások
Az utazások során emellett ügyelnünk kell a kutya alapvető oltásairól – a gondos gazdi ezeket az utazás nélkül is betartja. Azonban adódhatnak olyan helyek, ahol fokozott figyelemmel kell lenni az egyéb veszélyek iránt, pl. a Földközi Tengernél, Latin Amerika egyes országaiban vagy éppen észak-afrikai régiójában található a leishmaniosis, amit egy szabad szemmel alig észrevehető rovar, a lepkeszúnyog és bizonyos kullancsfajták is terjesztenek (a betegséget emberek is elkaphatják). Az ilyen és hasonló esetek megelőzéshez gyógyszeres nyakörvet kell alkalmazni. Minden esetben kérjük állatorvosunk véleményét a szükséges intézkedések kapcsán!
 
Egyéb tartozékok
Ne feledkezzünk meg egy jól olvasható, megjelölt nyakörvről, ha a kutyus netán elszaladna – ilyenre gondoljunk, hiszen új benyomások, szagok, emberek és élmények veszik majd körül a kutyát. Emellett számtalan országban kötelező a póráz, szájkosár, és természetesen vigyünk kiszacskót is az ürülék felszedésére. Ne feledkezzünk meg a szokásos jutalomfalatról, a (lehetőleg) száraztápról, a vízadagolóról (különösen a nagy melegben), etető- és itatótálról.

Nyaralás után érdemes elvinni kedvencünket kutyakozmetikushoz

 
Egyéb veszélyek

A fent említettek mellett meg kell győződnünk arról, hogy a nyaralási célpontunkon, elsősorban a szállodában szívesen látják-e a háziállatokat. Erről gondosan, jó előre tájékozódjunk, nehogy ott derüljön ki a baj. Ugyanitt meg kell jegyeznünk, hogy az elegánsabb szállodák között is egyre több azoknak a száma, ahol szívesen látják háziállatunkat.
A kutya bilétával való ellátása ellenére a kutyát soha ne hagyjuk egyedül, bolt előtt kikötve, felügyelet nélkül a tengerparton vagy bárhol máshol – amellett, hogy a kutya számára az idegen környezetben ez egy extra adag lelki teher, soha nem tudhatjuk, kik vesznek körül, milyen „értékesnek” vagy éppen „cukinak” gondolják majd kedvencünket – az ördög soha nem alszik!
 
Visszatérés után

Ha visszatérünk az utazásból, egy gondos gazdi mindig elviszi kutyáját a kutyakozmetikushoz. Ennek számtalan oka van, de elsősorban, hogy sok kutya kipróbálta a tengervizet, esetleg erdőben volt, bolha, kullancs vagy egyéb paraziták is megtelepedhettek a szőrében, esetleg kisebb horzsolások vagy sérülések is előfordulhattak, a füle, esetleg szeme is begyulladhatott. Ezeket munkatársaink gondosan átnézik, az egészségügyi nyírást követően a kutyát szépen illatosra mossák és szőrét gyönyörű, csillogóra nyírják.
 

Bol-Dog.hu

Oszd meg barátaiddal: 

Lájkold: 

Címkék: