Bögrék kutyás fényképpel Egyedi kutyakendő fényképpel, vagy felirattal Kutya biléta egyedi képpel, vagy információval Kutyafribzi egyedi fényképpel, vagy felirattal Fényképes, feliratos póló, egyedi pólók Poháralátét képpel, logóval, egyedi felirattal Kutya nyakörv egyedi felirattal Hűtőmágnes egyedi képpel, grafikával

Fényképes, egyedi nyaklánc

Fényképes, vagy feliratos bögre kedvenced képével

Kutyás bögre

Egyedi kutyakendő

Kutya biléta

Kutya frizbi

Fényképes póló

Képes poháralátét

Kutya nyakörv

Feliratos hűtmágnes

Fényképes nyaklánc

Fényképes bögre

 

Utazás a család kedvenceivel (2. rész)

boxer kölyök

MTI - Egy Dél-Afrikába utaztatott magyar kölyökkutya kalandos története:

    A déli földtekén élő férfinak egy világkiállításon tűntek fel egy Zala megyei kutyatenyésztő állatai, és mindenképpen tőle szeretett volna kiskutyát. A négy hónapos bokszert a zalai tenyészetben választotta ki, és egy utaztató céget bízott meg a szállítással. A világnak azon a táján viszont rengeteg egzotikus betegség van, ezért szigorúak a beutazás követelményei. A dél-afrikai hatóság állategészségügyi bizonyítványában háromoldalnyi feltétel szerepel, egyebek között antibiotikumos kezeléseket ír elő egzotikus, Magyarországon nem honos kórokozók ellen. A magyar állategészségügyi igazgatóság szakemberei viszont úgy vélték, hogyha a kölyökkutyán valamennyi kezelést végrehajtják, abba akár bele is pusztulhat.

    A leendő gazdinak hosszas utánjárás után a Dél-Afrikai Köztársaság agrárminisztériuma adott ki egyedi beutazási engedélyt, amelynek alapján kitöltötték az állategészségügyi bizonyítványt, így végül eseti könnyített engedéllyel a kutya elutazhatott új hazájába.
    
A postagalamb egyedül is hazatalál
    
    A dél-afrikai történet egyedi eset, de a tulajdonosok többsége feltehetően vissza is akarja hozni a család kedvencét, ezért már jó előre arra is gondolni kell, hogyan jöhetnek haza az állatok. A postagalambnál - bár kiutaztatásuk bonyolultabb - a legkézenfekvőbb a helyzet, mert akár 3-4 ezer kilométerről is hazarepülnek, de ez a többi állat esetében már nem ilyen "egyszerű".
    - A keleti régió országaiból, például Oroszországból, Macedóniából csak veszettség elleni titervizsgálattal érkezhet vissza az állat - hívta fel a figyelmet a szakember. - A hatóságok azt ellenőrzik, hogy a vakcinázással sikerült-e olyan ellenanyagszintet, védettséget elérni, hogy az állat le tudja győzi a betegséget, és így nem tud fertőződni, nem tudja továbbadni a vírust.
    Az utaztatás követelményeit elemezve az osztályvezető leszögezte, hogy az állategészségügyi feltételek kielégítése csak egy a gondok közül: a kutyaútlevél pusztán a szállításra ad lehetőséget, de nem oldja meg a kutya "nyaraltatását".

    - A tulajdonosnak komoly döntést kell meghozniuk, mérlegelnie kell, hogy tud-e gondoskodni az állatról - fejtette ki. - Számításba kell venni, hogy a szállodában, apartmanban hogyan fogadják a kisállatot, milyen rizikóra, betegségre lehet vagy kell számítani. Kóborlás közben ugyanis olyan fertőző betegséget is összeszedhetnek, amely Magyarországon nincs. Gondolni kell arra is, hogy a családi programokat meg lehet-e úgy szervezni, hogy a kedvencre is jusson idő. Ha városnézésre indulnak, a kutyát nem hagyhatják a tűző napon az autóban, mert hőgutát kaphat, és az esti program idejére sem célszerű bezárni az apartmanba. A macskával meg még nehezebb a helyzet, mert őket nem igazán lehet pórázra kötni. A strandolásnál is lehetnek gondok, mert a tengervíz nem tesz jót a kutya szőrének, ha megúsztatják, utána "illik" lemosni a bundára száradt sót.

    Összegzésként hangsúlyozta, hogy az "állat nem fényképezőgép, amelyet, ha nincs rá szükség, tokba lehet zárni.
    - Az állatnak kínzást jelent, ha a gazdák magukkal viszik, de nem foglalkoznak vele. Csak az menjen házi kedvencével nyaralni, aki tudja biztosítani azt az összhangot, amely lehetővé teszi, hogy a családnak és a kutyának, macskának vagy bármelyik "kedvtelésből tartott állatnak" egyaránt kellemes legyen az együtt töltött idő .
 

Oszd meg barátaiddal: 

Lájkold: 

Címkék: