Bögrék kutyás fényképpel Egyedi kutyakendő fényképpel, vagy felirattal Kutya biléta egyedi képpel, vagy információval Kutyafribzi egyedi fényképpel, vagy felirattal Fényképes, feliratos póló, egyedi pólók Poháralátét képpel, logóval, egyedi felirattal Kutya nyakörv egyedi felirattal Hűtőmágnes egyedi képpel, grafikával

Fényképes, egyedi nyaklánc

Fényképes, vagy feliratos bögre kedvenced képével

Kutyás bögre

Egyedi kutyakendő

Kutya biléta

Kutya frizbi

Fényképes póló

Képes poháralátét

Kutya nyakörv

Feliratos hűtmágnes

Fényképes nyaklánc

Fényképes bögre

 

A világon elsőként lombikkutyák születtek

beagle, bol-dog, lombik kutya

MTI - A világon elsőként alkalmaztak sikerrel lombikeljárást kutyáknál amerikai szakemberek, akik a PLoS One című folyóiratban számoltak be az évtizedek munkáját dicsérő tudományos áttörésről.

    Az öt beagle-t és két beagle-spániel keveréket pótanya hozta a világra. A kutyusok egy alomból valók, de három pár szülőjük van. A szakemberek 19 lefagyasztott embriót ültettek be a szukába a termékenységi klinikákon alkalmazott eljárásokhoz hasonló módszerrel. Az embriók fagyasztása korábban sok problémát okozott, ám a szakembereknek mostanra ezt és más technikákat is sikerült tökéletesíteniük.
    "Hét normális, egészséges kutyakölykünk van" - közölte a kutatást vezető Alex Travis, a New York állambeli Cornell Egyetem állatgyógyászati tanszékének munkatársa, hozzátéve, hogy a szakemberek már az 1970-es évek közepe óta próbálkoznak a lombikeljárással a kutyáknál, ám mindezidáig kudarcot vallottak.
    A kutató szerint a lombikeljárás hatékony eszköz lehet a veszélyeztetett kutyafajták, például az afrikai vadkutya megóvására. "A lombikeljárás a háziállatok egészsége szempontjából is fontos, mivel lehetőséget ad bizonyos betegséget okozó gének azonosítására és kiiktatására" - magyarázta a szakember.
    "A génszerkesztési módszerek és a lombikeljárás kombinációjával még a jelentkezésük előtt kiiktathatnánk a genetikai betegségeket" - mondta Travis.
    A kölykök idén júliusban születettek, ám létezésüket csupán a kutatási eredmények mostani hivatalos közzétételekor jelentették be a szakemberek. Az apróságok, Ivy, Cannon, Beaker, Buddy, Nelly, Red és Green egy kivételével már mind új otthonra leletek - írta a BBC News.
    Az Edinburghi Egyetem állatgyógyászati tanszékét vezető David Argyle szerint az új módszerek segíthetnek a kutyáknál és embereknél is előforduló örökletes betegségek jobb megismerésében.
http://www.bbc.com/news/science-environment-35053391

Oszd meg barátaiddal: 

Lájkold: 

Címkék: